Typová elektroinštalácia Škoda Octavia kombi 2020- (IV), 13pin, ELSA GROUP

UN081BB
UN081BB
UN081BB-2
110,5 EUR s DPH 92,09 EUR bez DPH
Skladom 3 ks
Osobne v Prahe:ihneďPrepravnou spoločnosťou:zajtra
KódUN081BB.Šk40Pozn.bez kódování, bez komunikace s řídící jednotkou vozidla (UNI)VýrobcaELSA GROUPZáruka24 mesiacov
Typová elektroinštalácia Škoda Octavia kombi 2020- (IV), 13pin, ELSA GROUP
Parametre a špecifikácie
Parametre elektroprípojky
Počet pinov13pin
CheckControlÁno
CAN-BusÁno
Odpojenie PDCNie, neodpojuje PDC
Vyžaduje kódovanieNie, kódovanie nie je nutné
LED kompatibilníÁno
Spínané plus (+15)S doplňujúcou sadou C991699
Trvalé plus (+30)Áno
ZapojenieV prednej časti vozidla
Parametre vozu
Pre vozidlá vyrobené2013 -
MPNZS81B
O produkte

Univerzální 13pin elektropřípojka pro VW Group (CAN BUS)

EXTRA SNADNÁ A RYCHLÁ MONTÁŽ

 • Vhodné také pro nové modely jako Škoda Octavia 4 / VW Golf 8, kde již nelze použít konvenční uni přípojky.
 • Zapojení na CAN BUS stejně jako u typových přípojek.
 • Neinvazivní zapojení - bez ztráty záruky nového vozida.
 • Bez kódování:
  - není potřeba dalších investic do kódování
  - nehrozí výmaz lokálního kódování při návštěvě servisu
  - nedochází k deaktivaci komfortních funkcí (např. držení v pruzích) - vhodné při jízdě např. s nosičem kol

Univerzální 13pin sada pro koncernové vozy VW Group s připojením na datovou sběrnicí CAN pomocí konektorů.

Tato spolehlivá sada je velice snadná na montáž do většiny značek a modelů koncernu VW (Seat, Škoda, VW, Audi aj.), vybavených CAN sběrnicí:

Audi A1 18-
Audi A3 13-20-
Audi Q2 16-
Audi Q3 19-
Audi Q4
Cupra Ateca
Cupra Born
Cupra Formentor
Cupra Leon 16-20-
Seat Ateca
Seat Leon 3
Seat Tarraco
Škoda Enyaq
Škoda Karoq
Škoda Kodiaq
Škoda Octavia 13-20-
Škoda Superb 15-
Ford Tourno Connect 22-
VW Caddy 21-
VW Arteom
VW Gold 7+8
VW ID3
VW Passat
VW Tiguan 16-
VW Touran 15-
VW T-Roc
VW T7 Multivan 22-
VW ID BUZZ

Zakončení vodičů v zásuvce pomocí ochranných trubiček pro dokonalý a bezpečný spoj.

Vodiče jsou již zapojené v zásuvce pro rychlou montáž.

Evropská homologace.
Vyrobeno pro ELSA GROUP v EU.

Základné vysvetlivky k elektroinštaláciám:

 • CheckControl: Jedná sa o systém kontroly funkcie svetiel vozidla, väčšina moderných vozidiel je ním už vybavená. Či je aj Vaše vozidlo týmto systémom vybavené zistíte napr. vyskrutkovaním žiarovky blinkrov . Chyba "prasknutej" žiarovky je následne indikovaná vizuálne na prístrojovej doske, či akusticky.
 • CAN BUS: Jedná sa o dátovú zbernicu vozidla, po ktorej dochádza ku komunikácii medzi perifériami vozidla. Väčšina moderných vozidiel je už touto zbernicou vybavená. Výnimkou bývajú niektoré japonské automobilky. Takto vybavené vozidlá sú vždy vybavené kontrolnými funkciami.
 • Kódovanie / Aktivácia: Niektoré vozidlá musia byť pre správnu funkčnosť po inštalácii elektroprípojky prispôsobené na prevádzku s ťažným zariadením. Kódovanie riadiacich jednotiek je vykonávané pomocou špeciálnej diagnostiky priamo u nás v Radotíne alebo v autorizovaných servisoch. Kódovanie je buď bezprostredne nutné k správnej funkcii, alebo voliteľné na sprístupnenie komfortných funkcií (napr. ACC, TSC, odpojenie PDC...). Táto informácia je uvedená v popise produktu.
 • Počet pinov (7/13): Alebo tiež počet kolíkov, udáva, koľko pinov obsahuje zásuvka elektroprípojky (časť na vozidle). 7 pinové zástrčky (časť na vozíku) sú spravidla na nebrzdených vozíkoch do 750kg, 13 pinové zástrčky potom na brzdených vozíkoch a väčšine nosičov kolies.
  13 pinová zásuvka obsahuje, navyše od 7 pinovej, vodič pre spiatočné svetlo, (voliteľne) vodič pre trvalé plus (+30), či (voliteľne) nabíjací vodič pre spínané plus (+15). Použitím redukcie zo 7pin -> 13 pin nemožno výhody 13 pinovej zásuvky využiť.
 • Hmlové svetlo: Ak nie je uvedené inak, je bežnou praxou, že sa pri zapojenom vozíku a rozsvietení zadného hmlového svetla rozsvieti iba hmlovka na ťahanom vozíku . To z toho dôvodu, aby Vás v spätných zrkadlách neoslňoval odraz hmlovky vozidla od ťahaného prívesu.
 • Trvalé plus (+30): Jedná sa o vodič, vyskytujúci sa voliteľne v 13 pinových elektroprípojkách. Jeho úlohou je zaistenie trvalého napájania niektorých spotrebičov (napr. osvetlenie) v obytnom prívese. Napájanie nemá vplyv na zopnutie zapaľovania kľúčikom. Ak to umožňuje elektroprípojka, je možné trvalé plus (+30) dokúpiť .
 • Spínané plus (+15): Jedná sa o vodič, vyskytujúci sa voliteľne v 13 pinových elektroprípojkách. Jeho úlohou je zaistenie dobíjania batérie v obytnom prívese. Napájanie je zopnuté otočením kľúča v zapaľovaní. Ak to umožňuje elektroprípojka, je možné spínané plus (+15) dokúpiť .
 • LED: Niektoré elektroprípojky (je uvedené v mont. návode či popise) nie sú konštruované na využitie prívesných vozidiel či nosičov kolies s LED svetlami. Záťaž prípojného vozíka s klasickými žiarovkami je spravidla vyššia a moduly najmä starších elektroprípojok nie sú schopné s nižšími odbermi LED žiaroviek pracovať . Ak to umožňuje elektroprípojka, je možné kompatibilitu s LED svetlami zaistiť výmenou pôvodného modulu za nový .
 • Príprava: V popise či poznámke produktu môžete naraziť na informáciu "pre vozidlá s prípravou" alebo opačne "pre vozidlá bez prípravy". Táto informácia udáva, či je elektroprípojka konštruovaná s ohľadom na vybavenie vozidla, ktoré je alebo nie je predpripravené na montáž elektroprípojky. Vozidlá s prípravou sú už vybavané konektorom alebo poistkovou skriňou v zadnej časti kufra pod čalúnením, čo znižuje časovú náročnosť montáže.

 

Viac informáciíZabaliť
PopisPozor!
Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoNepovoľovať cookies